- БібліоНовини
- БібліоАнкети
- Блог "БібліоМедіаТека "Прометея"
- Блог "БібліоПрофі"
- Бібліотека школи
- БібліоКошик
- БібліоУроки
- Віртуальні виставки
- WЕB-підтримка
- Для Вас,батьки
- Інклюзивна освіта
- Інтерактивні вправи
- КАРАНТИН 2020
- Книжкові виставки
- МультБібліотека
- Місячник бібліотек
- НУШ
- Нормативні документи
- Обдаровані діти
- Пам"ятні дати на 2020 рік
- Портфоліо
- Різне-корисне
- Самоосвіта під час карантину 2020 року
- Сайт шкільної бібліотеки
- Сторінка бібліотеки на ФБ
- УДК
- Українські обереги
- 100 років В.О.Сухомлинському
середа, 30 жовтня 2019 р.
четвер, 19 вересня 2019 р.
Всеукраїнський конкурс «Шкільна бібліотека-2020».
З метою залучення дітей до читання, підтримки і вдосконалення діяльності бібліотек закладів загальної середньої та позашкільної освіти, піднесення ролі бібліотекаря в суспільстві
та підвищення престижу бібліотечної професії
у 2019-2020 навчальному році буде проведено
Всеукраїнський конкурс
«Шкільна бібліотека-2020».
середа, 20 березня 2019 р.
понеділок, 4 березня 2019 р.
Масляна 2019 в Україні
Масниця – одне з найулюбленіших народних свят, що зберегло в своїх обрядах ряд елементів слов’янської міфології. Воно підводить межу між зимою і весною і асоціюється з достатком рум’яних млинців на столі. Масляну називають чесною, веселою або широкою. За церковною традицією, свято називається Сирний тиждень. Масляна – перехідне свято. Число, на яке воно випадає, залежить від дати Великодня. Масляна 2019, припадає з 4 по 10 березня. Дні Масляної: назви і значення
Кожен день святкового тижня має свою назву:
- понеділок – зустріч;
- вівторок – загравання;
- середа – ласунка;
- четвер – широкий четвер;
- п’ятниця – тещині вечірки;
- субота – посиденьки зовиці;
- неділя – прощання, проводи, прощений день або целовник. Детальніше про Масляну...
пʼятниця, 1 березня 2019 р.
четвер, 21 лютого 2019 р.
Мова - державна перлина
"Мови – це важливо!" – цей вислів обрано ЮНЕСКО гаслом Міжнародного дня рідної мови.
Мова - духовний скарб нації. Змалечку виховуючи в собі справжню людину, кожен із нас повинен в першу чергу створити в своїй душі світлицю, у якій зберігається найцінніший скарб - МОВА. Мова — найцінніший дар нації. Це не просто засіб людського спілкування, це те найцінніше, що живе у наших серцях.
Єдиною державною мовою нашої країни є українська. Наша мова пройшла нелегкий шлях. Однак, попри всі перешкоди, для 45 мільйонів людей вона була і є рідною, є мовою їхніх дідів, батьків і буде також мовою їхніх дітей.
Мова — це носій прекрасних традицій та звичаїв, цінної культурної спадщини народу. Ось чому кожен з нас повинен шанувати, берегти і звеличувати рідну мову.
Сьогодні на Землі налічується близько 6 тисяч мов — самобутніх, унікальних, неповторних. Половина з них знаходиться на межі зникнення.
Кожного року 21 лютого увесь світ відзначає Міжнародний день рідної мови. Це свято досить молоде. Воно було запроваджено у листопаді 1999 року згідно тридцятої сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної й культурної багатоманітності.
Всі найголовніші іноземні мови можна вивчити
за шість років років, але для вивчення своєї
недостатньо цілого життя. Вольтер.
Сьогодні, згідно Статті 10 Конституції України "Державною мовою в Україні є українська мова. Держава забезпечує всебічний розвиток і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України". Наша мова є рідною майже для 50 мільйонів чоловік.
Українською мовою розмовляли наші діди та прадіди, а матері та бабусі співали колискові! Народ наш сміявся і плакав рідною мовою.
Шануйте і любіть рідну мову, піклуйтеся про неї, захищайте, розкривайте для себе її велич й могутню силу. Збережіть її в усій чудовій красі для себе й наступних поколінь!
Не забувайте свого коріння, плекайте рідне слово, і нехай вам сняться сни українською мовою!
У бібліотеці до Міжнародного дня рідної мови представлена книжкова виставка: "Мова - державна перлина"
середа, 20 лютого 2019 р.
День Героїв Небесної Сотні
Пам'ятний день, що відзначається в Україні 20 лютого на вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні.
У шкільній бібліотеці, протягом тижня, для учнів, вчителів та батьків до 5-х роковин подій на Майдані представлена книжково-ілюстративна виставка: "... І вічна пам"ять на землі настала..."
вівторок, 19 лютого 2019 р.
Державний герб України
З найдавніших часів тризуб використовувався як своєрідний оберіг. Зображення тризуба археологи зустрічали у багатьох пам’ятках культури, датованих з першого століття нашої ери. Символ відомий серед народів Сходу і Середземномор’я з найдавніших часів, в українських землях з II ст. Існує близько трьох десятків теорій походження і значення тризуба (сокіл, якір, символ триєдності світу і т.д.).
За часів Київської Русі тризуб був родовими знаком Рюриковичів. Його зображення археологи знаходять на монетах, печатках, посуді, цеглі, настінних розписах.
За матеріалами енциклопедії: Посли київського князя Ігоря (912-945 рр.) при укладанні договорів з візантійцями мали свої печатки з тризубом. Київський князь Володимир Святославович (980-1015 рр.) карбував тризуб на монетах, де з одного боку зображувався портрет володаря, а з іншого - тризуб.
Як державний символ - Державний герб України, тризуб був затверджений постановою Верховної Ради України №2137-XII від 19 лютого 1992 року.
пʼятниця, 15 лютого 2019 р.
День вшанування учасників бойових дій на території інших держав

В Україні 15 лютого відзначають День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Його встановлено згідно з указом президента від 11 лютого 2004 року.
До 30-ої річниці виведення військ з республіки Афганістан протягом тижня у бібліотеці нашої школи представлена книжково - ілюстративна виставка: "Ти вічний біль – Афганістан, ти - наш неспокій". Читати далі...
вівторок, 5 лютого 2019 р.
День безпечного Інтернету
5 лютого 2019 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом “Разом для найкращого Інтернету”.
Цей день проводиться з метою залучити до дій кожного та кожну, хто відіграє свою роль у створенні кращого Інтернету для всіх, зокрема, наймолодших користувачів. Більш того, це запрошення для всіх до поважливого онлайнового спілкування задля забезпечення найкращого цифрового досвіду. Читати далі...
У бібліотеці для відвідувачів представлена книжково-ілюстративна виставка - порада "Для Вас, комп"ютерні генії!"
У бібліотеці для відвідувачів представлена книжково-ілюстративна виставка - порада "Для Вас, комп"ютерні генії!"
середа, 30 січня 2019 р.
вівторок, 29 січня 2019 р.
четвер, 24 січня 2019 р.
Виставка літератури
В рамках проведення предметного Тижня російської мови, зарубіжної літератури та мистецтвознавства у шкільній бібліотеці Костянтинівської СРШ І-ІІІ ступенів «ПРОМЕТЕЙ» з пвп до 250-річчя з дня народження І. А. Крилова представлена книжково-ілюстративна виставка: "Іван Андрійович Крилов - майстер слова".
вівторок, 22 січня 2019 р.
Єднаймося,бо ми того варті!
Сьогодні День Соборності України, свято рідного краю, свято нашої держави.
Ми пишаємося, що ми – українці, а наша Вітчизна – Україна, земля, дорога та мила серцю кожного із нас.
Щасливі, що народилися на такій чудовій, багатій, мальовничій землі - на нашій славній Україні! Тут жили наші діди і прадіди, тут живуть наші батьки, тут корінь давнього роду українського, що сягає сивої давнини.
У шкільній бібліотеці до Дня Соборності та Свободи України для відвідувачів представлена книжково-ілюстративна виставка: "Соборна мати Україна - одна на всіх, як оберіг"
понеділок, 21 січня 2019 р.
субота, 19 січня 2019 р.
вівторок, 8 січня 2019 р.
Сьогодні день народження:
Василя Симоненка
«Можна все на світі вибирати, сину. Вибрати не можна тільки Батьківщину»
В.Симоненко
Твори В.Симоненка за абеткою
понеділок, 7 січня 2019 р.
вівторок, 1 січня 2019 р.
1 вересня - День знань!
Дорогі друзі! Вітаю Вас із чудовим хвилюючим святом — Днем Знань! Це день, із якого починається дорога в майбутнє для кожного з нас. З нагоди дня знань вітаю усіх з початком навчального року. Бажаю міцного здоров’я, впевненості у власних силах та відвертого прагнення до нових знань, адже вони це сила!
Карантин 2021
До уваги керівників закладів освіти, бібліотекарів та педагогів!
Кабінет Міністрів України прийняв постанову від 09 грудня 2020 року № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», відповідно до якої дію карантину продовжено до 28 лютого 2021 року.
Бережіть себе та будьте здорові!
Підписатися на:
Дописи (Atom)