середу, 8 листопада 2017 р.

Свято України, свято кожного з нас!

“Найбільше і найдорожче добро в кожного народу – це його мова, ота жива схованка людського духу, його багата скарбниця, в яку народ складає і своє давнє життя, і свої сподіванки, розум, досвід, почування.”                                                    Панас Мирний     

  День української писемності та мови відзначають 9 листопада. Це свято було встановлено указом президента України  в 1997 році  і відзначається  щороку на честь українського літописця Нестора – послідовника творців слов’янської писемності Кирила та Мефодія. Дослідники  вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова.
     Мова – найбільший скарб будь-якого народу. Тисячоліттями, віками, роками плекала її земля предків, передавала з покоління в покоління, вкладаючи дедалі більше народну душу і водночас формуючи її. Досвід людства упродовж тисячоліть переконливо доводить, що занепад мови – це зникнення нації. Якщо ж мова стає необхідною і вживається насамперед національною елітою – сильною і високорозвиненою стає нація і держава.


До Дня української писемності та мови  на другому поверсі школи для учнів, вчителів та  батьків представлена 
фото-ілюстративна виставка "Україна в нас єдина..."


Немає коментарів:

Дописати коментар