четвер, 12 липня 2018 р.

День Петра і Павла

В цей день зо церковними канонами завершується Петрів пост і святкується саме свято Петра і Павла. Цей день прийнято присвятити себе духовним справам, сходити до церкви і помолитися. Працювати не дозволяється, можна робити тільки дрібні справи по господарству.
Історія Дня Петра і Павла
Вважається, що саме в цей день святі Петро і Павло віддалися святому мучительству. Їх ще називають первоверховними апостолами, тому що вони більше інших потрудилися заради своєї релігії. Якщо вірити церкві, то обидва апостоли були вбиті або 1 день, або з різницею рівно рік. Петро був розіп'ятий головою вниз, а Павлу, так як був римлянином і не міг бути страчений на хресті, стяли голову. Це свято так само пов'язують з перенесенням мощей святих, яке було в 258 році в Римі. Але, з часом, дані про цю подію загубилися, і дата 29 червня стала розглядатися як день загальногї муки Павла і Петра.
Традиції Дня Петра і Павла 
Не можна вінчатися, сваритися, лаятися, або навіть думати про погане. Вважається, що це буде найспекотніший день літа. Працювати у цей день категорично забороняється. Був такий звичай, як «вартувати сонце» - полягав він у тому, щоб з самого ранку молоді люди виходили в чисте поле і чекали схід сонця, плетучи віночки. Було невелике виключення з правил, існувало повір'я, що саме в цей день всі злаки набирали свою вагу, тому люди частенько виходили працювати на полі. Дуже часто День Петра і Павла супроводжувався різними ярмарками, які називалися «петровські». А в кінці дня мало було бути бурхливе і гучне застілля. 
Прикмети на День Петра і Павла 
Існувало безліч різних прикмет в цей день, про найцікавіші ми вам розповімо: 
  • Готуй серпи – саме після цього дня починали косити траву. 
  • Якщо у цей день буде дощ – вродить жито. 
  • Якщо на день Павла і Петра буде дощ – то жито буде жорстким, а рясним урожай. 
  • Коли прийде Петро, тоді буде і тепло.
  • «Прийде Петрок – зірве листок» - вважалося, що у цей день починали опадати листя з дерев.
  • Якщо на Петра один дощ - врожай непоганий, два - добрий, а три - багатий.
  • Як іде на Петра дощ, то буде гнити картопля.
  • Як на Петрів день спека, то на Різдво мороз


Немає коментарів:

Дописати коментар